Тканина Оксфорд (Oxford) 150D, 210D, 240D, 300D, 400D, 600D, 1800D
Завдяки унікальній технології корзиночного плетіння волокон, яке перешкоджає проникненню бруду і вологи всередину полотна, синтетична тканина оксфорд володіє безліччю достоїнств.
- Водонепроникність і здатність відштовхувати бруд.
- Висока міцність і зносостійкість.
- Термостійкість. Матерія зберігає свої властивості в діапазоні температур від -50°С до +110°С.
- Низьке стирання волокон.
- Бюджетна вартість.
- Не вимагає особливого догляду.
Однак переважання в складі оксфорда синтетичних ниток і наявність захисного шару приводять до створення парникового ефекту, тому одяг з цього матеріалу не рекомендується носити довгий час, особливо при фізичних навантаженнях.
Щодо кольорової гами слід сказати, що вона зумовлена насамперед сферою застосування матеріалу. Спочатку класичним для оксфорда вважався синій колір. Сьогодні матерію фарбують у зелений, сірий, чорний, колір хакі. Рідше зустрічаються яскраві і світлі відтінки, наприклад, білий, жовтий, червоний.
У виробництві матеріалу можуть брати участь нитки різної товщини. Чим товще використовуються волокна, тим більш грубою і щільною виходить тканина. Щільність вимірюється в DEN і може коливатися в межах від 150D до 1800D.
Щоб матеріал набув водовідштовхувальні властивості, внутрішня сторона полотна обробляється поліуретанової (PU) або полівінілхлоридній (PVC) сумішшю.
Види і застосування
В залежності від щільності виділяють кілька різновидів тканини оксфорд.
- 150D. Самий тонкий матеріал, який одночасно і добре тримає форму, і відмінно драпірується. З цього типу тканини виготовляють легкі куртки і дощовики, брюки і комбінезони, сумки і тонкі чохли, використовують в якості верхнього шару при пошитті пуховиків.
- 210D. Ця тканина більш щільна, ніж попередня. З неї виготовляють всіляке туристичне спорядження, легке обмундирування для мисливців і рибалок, рятувальні жилети. Без тканини оксфорд не обійтися у виробництві спецодягу і уніформи для працівників відомчих організацій. Куртки, сумки, рюкзаки, тенти, головні убори виготовляють з цього дивного матеріалу.
- 240D PU. Досить міцна матерія, придатна для виготовлення наметів і рюкзаків, спорядження для туризму та активного відпочинку, тентів для різних транспортних засобів. Для поліпшення водовідштовхувальних властивостей тканина просочується поліуретаном.
- 300D PVC PU. Ця щільна і тверда тканина може бути оброблена як поліуретаном, так і полівінілхлоридом. З неї виготовляють взуття, сумки та валізи, аксесуари і предмети галантереї, поясні ремені і снасті для риболовлі.
- 600D PVC PU. Застосовується для виготовлення тентів для торгових наметів, туристичної меблів і спорядження, сумок, аксесуарів, галантерейних виробів, курток і плащів, розраховані на екстремальні умови. Часто випускається з камуфляжним принтом.
- 1800D. Найбільш щільна тканина, дуже важка, з жорсткою фактурою. Використовується в якості матеріалу для пошиття тентів.
За складом оксфорд поділяється на два типи: нейлоновий і поліестеровий. Достоїнствами матерії з нейлону є підвищена міцність, еластичність, стійкість до різного роду впливу. На жаль, тканина не витримує високих температур і ультрафіолетових променів, швидко накопичує електричний заряд. Оксфорд, що складається з волокон поліестера, менш міцний, ніж нейлоновий, зате стійкий до впливу сонячних променів, високих температур і хімічних реагентів.
Правила догляду
Тканина оксфорд дуже проста в догляді. Завдяки особливому переплетення волокон і просочення поверхні полотна водовідштовхувальними складами, матерія не пропускає бруд між ниток всередину структури. Так що якщо забруднення невелика, не варто прати всі виріб, досить просто потерти пляму вологим тампоном.
Прати вироби з оксфорда можна як вручну, так і в машинці при температурі води 40°С. Якщо виникли сильні забруднення землею, брудом, хімічними реагентами, перед пранням необхідно змити їх під сильним струменем води.
Обираючи миючі засоби, треба орієнтуватися на рекомендації виробника, так як часто тканина оксфорд може мати комбінований склад.
Вироби після прання можна полоскати, віджимати і сушити при низьких температурах в машині.
Гладити тканини оксфорд слід в режимі «синтетика».