Основні параметри спеціальних тканин
Технічні тканини використовуються при виробництві сумок і рюкзаків, тентів, всіляких чохлів та спорядження. Ця група матеріалів включає в себе великий вибір тканин, проте всі вони мають ряд схожих властивостей. Такі матеріали міцні і довговічні. Вони слабо схильні до стирання, добре переносять механічні навантаження і впливу різних негативних факторів, у число яких входять сонячне світло, вологість, високі і низькі температури і т. д.
Склад тканини
Тканини можуть виготовлятися як штучних, так і натуральних матеріалів, а також їх комбінації.
Широке поширення отримали тканини з поліестеру. Цей синтетичний матеріал відмінно себе зарекомендував. Він відрізняється міцністю і довговічністю, його волокна не бояться навантажень, світлових і теплових впливів. Такі тканини мають високу зносостійкість, вони легкі, швидко сохнуть, легко чистяться від забруднень. Матеріали з поліестеру можуть мати різну фактуру і зовнішній вигляд. При необхідності поліестер також може імітувати фактуру натуральних волокон.
Ще одним синтетичним волокном, поширеним при виробництві технічних тканин, є нейлон. Цей матеріал відрізняється високою міцністю, довговічністю і еластичністю. За своїми експлуатаційними властивостями він нагадує поліестер, однак має більш високу вартість. Нейлон стійкий до стирання, він не боїться хімічних впливів, багаторазових вигинів, на ньому не залишається заломів.
Серед натуральних волокон для виробництва технічних тканин переважає бавовна. З нього виробляються щільні і міцні матеріали з високою зносостійкістю. Бавовняні тканини володіють антистатичними властивостями, вони володіють підвищеною стійкістю до розривів і пропалення. Однак тканини з бавовни мають і свої мінуси, вони гірше фарбуються, можуть давати усадку, легко мнуться. Такі матеріали широко використовуються при виробництві захисного одягу, тентів для техніки, чохлів і т. д.
Лляні тканини володіють відмінними експлуатаційними властивостями. Вони добре вбирають вологу, дихають, не електризуються. Проте льон сильно мнеться, домогтися яскравого забарвлення такої тканини важко. Крім того, цей матеріал досить дорогий у виробництві.
Щільність
Щільність є однією з основних характеристик тканини. Від поверхневої щільності залежать її властивості та сфера застосування. Цей показник вимірюється в г/м2, для його позначення часто використовується маркування Т. Від щільності матеріалу багато в чому залежить його довговічність і зносостійкість. Однак потрібно враховувати і матеріал, з якого виготовлена тканина.
Також щільність може вимірюватися і в денах, цей показник позначається буквою D. Для її вимірювання береться товщина самої товстої нитки, яка використовується в плетінні тканини.
Тканини з щільністю 150-200Д є самими тонкими. Воно використовуються для пошиття одягу, чохлів, як підкладкової тканини і т. д. Тканини з щільністю 210-240Д також досить легкі. Вони часто використовуються для пошиття спецодягу, демісезонного одягу, спортивного спорядження та аксесуарів. Матеріали 240Д і вище використовуються туристичних наметів, тентів, чохлів і т. д.
Тканини 300Д використовують для пошиття грубої спецодягу, яку можна використовувати у важких умовах, виготовлення ременів, сумок, рюкзаків і т. д. Матеріали з щільністю 600Д і вище застосовуються для пошиття рюкзаків і міцних сумок, тентів, технічних потреб і т. д. Такі тканини відрізняються високою міцністю і зносостійкістю.
Види тканин
Тканини можуть мати різні вид плетіння. Найпоширенішими є матеріали з плетінням оксфорд.
Тканини Оксфорд
Тканини Оксфорд отримали таку назву завдяки особливим переплетенням ниток рогожка. Тканини можуть мати різний склад і щільність. Особливу переплетення ниток утворює на поверхні тканини невеликі квадратики, розташовані в шаховому порядку. Такий ефект досягається завдяки тому, що нитки основи і качка переплітаються групами, а не по одній. Цей спосіб плетіння надає тканині додаткову міцність і щільність.
Найбільш часто оксфорд виготовляють з нейлону або поліестеру. Зустрічається тканину і з натуральних волокон, однак такий матеріал має досить обмежену сферу застосування і високу вартість.
Синтетичний оксфорд має цілий ряд переваг. Він володіє високою міцністю і зносостійкістю. Такі тканини не бояться механічних навантажень та різних негативних впливів. Оксфорд стійкий до хімічних і термічних впливів, не боїться вологи і слабо вигорає на сонці. Тканина досить легка, незважаючи на свою міцність. Завдяки щільному плетіння матеріал легко чистяться від забруднень.
Виробники пропонують величезний вибір тканин цього типу. Вони широко використовуються при виробництві сумок і рюкзаків, спорядження, чохлів, в технічних потребах і т. д. В каталозі магазину Стабитекс ви зможете ознайомитися з широким асортиментом тканин оксфорд різної щільності і квітів.
Таффета
Таффета також широко використовується в швейному виробництві. В залежності від типу вона підходить для пошиття верхнього одягу, сумок, рюкзаків, різних чохлів, використовується в якості підкладкового матеріалу і т. д.
Красива і щільна тканина з гладкою блискучою поверхнею поєднує в собі гарний зовнішній вигляд і відмінні технічні показники. Тканина може виготовлятися з поліестеру або нейлону, а також мати різну просочення. Великий вплив на властивості матеріалу робить його щільність.
Ця тканина має доступну вартість. Вона легка, швидко сохне, стійка до стирання, матеріал поєднує в собі міцність і еластичність.
Брезент
Брезент виготовляється з бавовняних і лляних волокон. Тканина використовується для технічних потреб, для виробництва сумок, рюкзаків, рукавиць і т. д. Вона відрізняється високою щільністю і міцністю. Матеріал стійкий до розривів, пропалення. Брезент може мати різну щільність. Також його часто просочують різними складами, які надають тканині вогнетривкі, водовідштовхувальні, противогнилостные властивості і т. д.
Ріп-стоп
Ріп-стоп являє собою особливий спосіб переплетення ниток, який може використовуватися на різних тканинах. Матеріал має комбіновану структуру з армуванням більш товстими і міцними нитками. Вони розташовуються перпендикулярно один одному на відстані 5-8 мм, утворюючи на поверхні тканини візерунок з невеликих квадратиків.
Властивості тканини залежать від її складу. Технологія ріп-стоп дозволяє матеріалу витримувати великі навантаження. Вона покращує характеристики тканини на розрив і розтягнення, але при цьому майже не обтяжує її. Такі тканини часто використовують для пошиття спецодягу, спорядження, речей для спорту і відпочинку.
Просочення
Просочення в залежності від їх типу роблять тканину більш міцної і щільної, захищають її від стирання, впливу вологи, гниття і інших негативних факторів. Сьогодні найбільш поширеними є просочення з поліуретану і полівінілхлориду.
Вони утворюють на внутрішній поверхні тканини щільну плівку, яка надає матеріалу вологовідштовхувальні властивості. Тканини з такою маззю не бояться дії вологи, снігу або вітру.
ПВХ (PVC) є більш щільним, він утворює на тканині щільний шар. Така просочення не тільки захищає матеріал від промокання, але і додатково зміцнюють його. Тканини на ПВХ основі відмінно тримають форму в готових виробах. Мінусом просочення з ПВХ є її досить велика жорсткість, матеріал гірше згортається в рулони, на ньому можуть залишатися заломи. Ця особливість багато в чому залежить від якості і товщини шару ПВХ.
ПУ (PU) просочення також захищають тканину від вологи, але вони є більш тоніки і м'якими. Ступінь водонепроникності тканини вимірюється в міліметрах ртутного стовпа. Тканини з такими просоченнями зберігають свою еластичність. Також поліуретан краще переносить вплив низьких температур.
Інші властивості тканин
Виділяють ряд інших характеристик, на які потрібно звернути увагу при виборі тканини. До них відносяться:
- стійкість до стирання;
- кольоростійкість;
- пілінгуемость;
- повітропроникність.
Стійкість до стирання визначає термін служби того чи іншого матеріалу. Чим вище цей показник, тим менше зношується тканина при регулярній експлуатації.
Пілінгуемость визначає схильність матеріалу до утворення катишків на поверхні. Чим вище цей показник, тим більше ймовірно, що їх поява на поверхні тканини у процесі використання.
Кольоростійкість визначає якість використовуваного барвника. Воно безпосередньо впливає на естетику матеріалу. Кольори повинні бути стійкими до впливу вологи, світла, тертя. Рекомендується вибирати матеріали з показником більше чотирьох.
Повітропроникність важлива не для всіх тканин. Наприклад, сумочная тканина може не пропускати повітря, а матеріал для пошиття одягу повинен добре дихати.
В магазині «Stabitex» ви знайдете великий вибір тканин різних типів, а також інших товарів для швейного виробництва. Підібрати тут підходящий матеріал не складе праці. Тканини продаються оптом і в роздріб за найвигіднішими цінами. Доставка по всій Україні, є самовивіз зі складу в Харкові. Консультанти дадуть відповідь на всі ваші питання і допоможуть підібрати підходящий матеріал.
- Етикетки на замовленняМи виготовляємо етикетки на замовлення за вашими ескізами. Ви можете замовити жакардові етикетки (ткані етикетки), а також друковані на сатині чи нейлоні бірки для одягу. Висока якість, оптові ціни, працюємо напряму з фабрикою виробником. Ми виготовляємо етикетки для одягу, сумок і рюкзаків, текстилю, м'яких меблів, м'яких іграшок, різноманітних аксесуарів та чохлів, етикетки розмірники та складники тощо.Повна версія статті
- Тканина Оксфорд з ПВХ і ПУ покриттям: в чому різниця?Сумочная тканина оксфорд може мати ПВХ і ПУ покриття. Саме покриття багато в чому визначає властивості тканини і сферу її використання.Повна версія статті