Як вибрати нитки для швейної машини
Сучасні виробники пропонують великий вибір ниток для швейних машин. Вони можуть відрізнятися матеріалом виготовлення, товщиною, міцністю, кольором і т. д. Правильний підбір нитки забезпечується якісний пошиття виробу. При виборі ниток для шиття необхідно орієнтуватися як на товщину самої тканини, так і на товщину швейної гри. Нитка з дуже великою або маленькою товщиною буде часто рватиметься.
Матеріал виготовлення
Більшість сучасних ниток виготовляються з поліестеру, однак можуть використовуватися і інші матеріали. Старі бавовняні нитки радянського зразка сьогодні практично не виробляються, їх не можна використовувати з сучасними швейними машинами. Такими ніками можна шити вручну або ж заправляти їх у швейні машини старого типу.
Поліестер
Нитки з поліестеру міцні і довговічні, вони легко розтягуються і не стираються. Шви, виконані такими нитками, виходять рівними і якісними. Нитки мають гладку структуру, вони не куйовдяться в процесі використання. Нитка має рівномірну товщину по всій довжині, немає вузликів і ущільнень.
Вони можуть використовуватися для виконання різних типів рядки, в тому числі і оздоблювальних робіт. Нитки з поліестеру легко витримують багаторазове натяг, вони не линяють і практично не дають усадки при пранні. Варто віддавати перевагу перевіреним виробникам. Наприклад, великою популярністю користуються нитки Maxima завдяки своїй високій якості, широкій колірній гамі і доступною ціною.
Зустрічаються нитки з поліестеру з бавовняним покриттям. Вони поєднують в собі властивості обох цих волокон. Вони широко застосовуються для пошиття виробів з натуральних тканин.
Капрон
Для пошиття взуття та сумок використовуються капронові нитки. Також їх застосовує для обробки підгину краю виробу і виконання потайної строчки. Вони міцні і жорсткі, не бояться дії вологи. Виробники випускають як мононитка з капрону, так і кручені нитки з декількох ниток.
Також нитки можуть виготовлятися з шовку, вовни, льону, нейлону та інших матеріалів.
Типи ниток
За способом обробки нитки поділяють на суворі (невибілені, неочищені), матові і глянсові. Глянцеві блискучі нитки, а матові не мають поверхневого блиску.
Нитка може бути простою (мононитка) або крученою, остання складається з кількох простих ниток. Застосовують правий і лівий спосіб скручування, для використання зі швейними машинами рекомендується вибирати вироби з правого кручені. Для зручності використання з сучасними швейними машинами нитки продаються на спеціальних конусоподібних бобінах.
Маркування
На нитках часто можна побачити маркування з номером, він позначає товщину нитки. Чим більше номер, тим вона тонше. Найбільш поширеними є нитки №40. Вони застосовуються для пошиття бавовняних і трикотажних виробів. Для щільних тканин підійдуть більш товсті нитки №30 і нижче. Синтетичні матеріали, шерсть, сатин, ситець, шовк зшиваються номерами 40-70. Для шифону, тюлі та інших легких тканин використовується №70-80.
Маркування в дужках ((40/2), (30/3) і т. д.) означає лінійну масу нитки. Дивлячись на неї, ви можете дізнатися, скільки метрів простий нитки важить один грам. Перша позначає довжину нитки, а друга кількість простих ниток в одній нитці. Наприклад, Nm 150/1 означає, що 150 метрів одиночної нитки важать 1 грам. Nm 40/3 означає, що кручена нитка. Вона складається з трьох простих ниток. Сорок метрів такої нитки важать три грами.
В интернет магазине Stabitex представлен большой выбор качественных ниток различных производителей, цветов и типов. Здесь можно купить нитки в Харькове оптом и в розницу по самым выгодным ценам. Доставка производится по всей Украине.
- Етикетки на замовленняМи виготовляємо етикетки на замовлення за вашими ескізами. Ви можете замовити жакардові етикетки (ткані етикетки), а також друковані на сатині чи нейлоні бірки для одягу. Висока якість, оптові ціни, працюємо напряму з фабрикою виробником. Ми виготовляємо етикетки для одягу, сумок і рюкзаків, текстилю, м'яких меблів, м'яких іграшок, різноманітних аксесуарів та чохлів, етикетки розмірники та складники тощо.Повна версія статті
- Тканина Оксфорд з ПВХ і ПУ покриттям: в чому різниця?Сумочная тканина оксфорд може мати ПВХ і ПУ покриття. Саме покриття багато в чому визначає властивості тканини і сферу її використання.Повна версія статті